Jak zaplanować remont kuchni?

Planując gruntowny remont kuchni, musimy podjąć wiele decyzji. Niektóre z nich będą kluczowe, bo podejmowane na lata, inne zaś bardziej błahe, bo w każdej chwili będziemy mogli je zmienić, nie ponosząc wygórowanych kosztów.
W pierwszej kolejności musimy zdecydować, jaki rodzaj ogrzewania nas interesuje – czy będzie to tradycyjny grzejnik wiszący na ścianie, czy może wybierzemy ogrzewanie podłogowe. Decyzja ta determinuje rodzaj podłogi, jaki będzie mógł zostać zastosowany w naszej kuchni, tj. panele, deski, tradycyjne płytki, a może wykładzina PCV.
Największym kosztem prawdopodobnie będą wybrane przez nas meble na zamówienie thewoods.pl. Fakt, wydatek jest większy niż gotowe segmenty, jednak jedynie meble na wymiar będą idealnie oddawać nasze wyobrażenia. Obecnie na rynku istnieje przeogromna liczba firm, które mogą zaoferować naprawdę bardzo duży wybór odnośnie stylu, koloru, zastosowanych materiałów, wymiarów itp. Meble takie wykonywane są w taki sposób, aby część sprzętów elektrycznych, np. lodówka, zmywarka, była niewidoczna na pierwszy rzut oka. Niestety, trzeba pamiętać, że urządzenia te w wersji pod zabudowę są droższe od standardowych.
Gdy wiemy już jak będzie wyglądać podłoga i jakie wybraliśmy meble, to możemy zając się ścianami. Na rynku jest bogata oferta producentów farb, jednak warto wybrać te, które są dedykowane do pomieszczeń, w których panuje wilgoć, takich jak łazienka i kuchnia.
Teraz możemy przejść do planowania zakupu drobniejszego AGD, lamp, wystroju okien i ozdób ściennych oraz innych elementów dekoracyjnych.